Kai pažiūrėjau filmą “Asmens sargybinis”, pagalvojau, kad apsaugos sistemos namuose pakankamai geras būdas jaustis ramiai ir saugiai. Žinoma, aš neturiu tokio stulbinančiai didelio ir įspūdingo namo su neaprėpiama teritorija, dekoratyviniais medžiais ir išsikerojusiais krūmais, kad man reikėtų apsaugos, tačiau ką gali žinot. Gal ir mano nedidukas, bet žavingas nameliukas ant ežero kranto pasirodys patrauklus ir viliojantis ne tik mane patį, bet ir nedorų kėslų turinčius žmogelius. Juk jie nežino, kad nesu įtrauktas į turtingiausių šalies žmonių sąrašą, bet niekas tokių dalykų labai jau akivaizdžiai ir nereklamuoja. Juk nebūtina griebti iš karto milijono, galima ir mažesniu kiekiu vertingų daiktų pasitenkinti. Gal tai būtų paveikslai, nutapyti impresionistų, o gal prosenelės papuošalai, auskarai ir vėriniai. Nežinia, kas gali sugundyti vagišių, kokie daiktai.

Apsisprendžiau, kad man reikia apsaugos sistemos namams. Ėmiau slankioti po savo kambarius pirmame aukšte. Vaikščiojau lėtai, atidžiai žvalgydamasis. Kokios sistemos čia tiktų? Aišku, kad patogiausios būtų bevieles apsaugos sistemos, nes kitu atveju dar pats užkliūčiau ir nusiversčiau su viskio taure rankoje. Prisiminęs filmą “Vienas namuose” sukikenau į saują, kaip pagrindinis veikėjas buvo priraizgęs įvairiausių apsaugos detalių po visus namus. Na ne, pagalvojau, negali būti, kad šiuolaikinės apsaugos sistemos būtų tokios paprastos ir primityvios, kad ir bevielės. O galslaptos kameros būtų tinkamiausias sprendimas?

Įsivaizdavau, kaip reaguotų mano svečiai, jei sužinotų, kad namai prikaišioti šių slaptų daikčiukų. Turbūt, jaustųsi nejaukiai, bijotų ir į vonios kambarį nueiti, nes nebūtų tikri, kad jų dabar nefilmuoja. Įdomu, o kas tas kameras stebėtų? Ar man tai reikėtų daryti, ar kontrolinis punktas tai vykdytų? Na, čia reikėtų gerai pagalvoti, kad netyčia pats nebūčiau stebimas. Gal vis dėlto geriau apsaugos sistemos vaizdo kameros, nes jos nepaslėptos ir visi akivaizdžiai mato, kad yra kameros, kurios filmuoja tam tikras vietas namuose. Ne visas, o tik tas, kurios svarbios dėl tavo asmeninės apsaugos ir turimų vertingų daiktų. Pamatęs kameras gal ir vagišius atsisakytų savo sumanymo. Juk žiūri televizorių ir mato rodomus reportažus, kaip įvairaus plauko nusikaltėliai įkliūva dėka apsaugos sistemos, įdiegtos namuose, įstaigoje ar viešoje vietoje.

Ir čia aš prisiminiau tikrai vertingą daiktą savo namuose. Automobilis! Kaip aš galėjau jį pamiršti! Galvoju vis apie save, savo svečius, o mano gerasis, gražusis, puikiausias automobiliukas liūdi garaže ir laukia, kol pagalvosiu ir apie jį. Juk turi būti ir apsaugos sistemos automobiliams. Žinoma, kad labai svarbios sistemos ne tik namams, bet ir automobiliams. Juk tai jį aš palieku vieną gatvėje, kai einu darbuotis ar šiaip tvarkyti reikalų. Būtinai pasirūpinsiu ir savo geriausiu pagalbininku, tai yra automobiliu. Pasijutau kaip tikras draugas ir šeimininkas. Dėl to kliustelėjau sau į taurę viskio. Už šviesų protą!

Su taure rankoje išlingavau į kiemą įkvėpt tyro oro ir pasidžiaugt dar kartą tuo nuostabiu vaizdu į ežerą. Išdidžiu žvilgsniu apžvelgiau visą teritoriją. Na taip, ne filmas, bet ir ne prasčiausias variantas. Ir žolytė, ir gėlytė, ir medelis, ir krūmelis. Žinoma, kad reikia ir lauko apsaugos sistemos, nes būtų jau tikrai rimta ir saugu žinoti, kad ir po tavo kiemą nešmirinės neprašyti svečiai. Bet juk dabar technologijos labai pažengę į priekį. Gal yra ir gsm apsaugos sistemos namams? Žinoma, kad yra, nereikia net abejoti. Pasvarstęs dar kartą nusprendžiau, kad geriausias būtų visas apsaugos sistemos komplektas. Ramus grįžau į namus ir susiruošiau miegoti. Nuo rytojaus mane saugos patikimosapsaugos sistemos.