Turbūt dauguma sutiks su teiginiu, kad bateliai moterims – šis tas daugiau nei vien avalynė. Tai aprangos dalis, bene stipriausiai atspindinti požiūrį į stilių, gyvenimo būdą, laisvalaikį. Dėl to tobulų batelių paieškos gali užtrukti. Bateliai moterims internetu ir salonuose parduodami taip aktyviai, kad gali kilti klausimas – kiek gi skirtingų porų batų turi statistinė lietuvaitė? Atsakymas – tikrai ne vieną ir ne dvi. Na, bent jau didžioji dalis. Stilistė Rusnė sako, kad batai moterims internetu – mėgstamiausia jos internetinių paieškų kategorija. Mergina teigia, kad visus pačius gražiausius savo batelius yra nusipirkusi internetu, tačiau priduria, kad elektroninėse parduotuvėse mokėsi pirkti ne vienerius metus. Bet kokiu atveju, Rusnė pripažįsta, kad laiko save didžiausia batų gerbėja. Kiek porų ji laiko savo spintoje? Kuo vadovaujasi, rinkdamasi naujus batelius? Ką pataria savo klientėms?

Daug ką lemia gyvenimo būdas

Rusnė, paklausta, kiek, jos nuomone, skirtingų porų batų turėtų turėti kiekviena moteris, sako, kad tai labai individualu: „Viskas priklauso nuo moters gyvenimo būdo. Na, pavyzdys – aktyvaus laisvalaikio mėgėjos. Begimo bateliai moterims, mėgstančioms sportuoti, bus būtinybė. Tikėtina, aktyvios moterys turės ne po vieną porą sportinių batelių. Na, o tos, kurios laisvalaikiu mėgsta sėdėti kavinėse ir gurkšnoti arbatą, tikėtina, teturės vieną porą bėgimo batelių ar kitokios sportinės avalynės. Na, manau, aišku, kad viską lemia gyvenimo būdas. Štai, pavyzdžiui, laisvalaikio bateliai moterims kai kada asocijuojasi būtent su sportine avalyne, o kai kada – su aukštakulniais. Ypač, jei darbe kasdien tenka dėvėti bekulnius batus. Bet kokiu atveju, iš profesinės pusės galiu pasakyti, kad kiekvienai moteriai, nepaisant to, kaip ji mėgsta atsipalaiduoti po darbo, būtina turėti ne tik žemakulnius laisvalaikio batelius, bet ir bent vieną porą aukštakulnių. Klasikiniai bateliai moterims – būtinybė, kadangi kartais ypatingas progas sunku numatyti. Pavyzdžiui, prieš dieną ar dvi būsite pakviesta į oficialų vakarėlį. Juk nepasiteisinsite, kad šiuo metu jūsų spintoje vien sandalai.“.

„Moteris turi atrodyti moteriškai.“

Rusnė džiaugiasi, kad jos klientės yra būtent tos moterys, kurios, kaip ir ji pati, jaučią aistrą stilingiems batams. Mergina pripažįsta, kad jos pačios spintoje aukštakulnių batų daugiausia, tačiau ji nepraleidžia progos įsigyti ir įdomesnių bekulnių batelių: „Kai omenyje turimi batai moterims aukštakulniai turbūt daugeliui yra pirmas į galvą šaunantis žodis. Galbūt kai kas sakys, kad tai tėra stereotipas, bet aš džiaugiuosi tokia asociacija. Na, kad ir aukštakulniai vasariniai bateliai moterims – juk taip elegantiška prie plazdančio, lengvo sijono dėvėti žavius aukštakulnius. Tai taip moteriška. Mano nuomone, bateliai moterims ir privalo būti moteriški. Suprantu, kad atsiras prieštaraujančių, ir sutinku, kad puoštis reikėtų dėl savęs. Tačiau mes juk ir esame moterys! Kuri moteris gerai jausis apsirengusi savo vyro drabužiais? Vargu, ar ir jis bus patenkintas, šalia savęs matydamas (kad ir) stilingą „bernioką“.“. Pasirodo, Rusnė šiuo klausimu turi tvirtą nusistatymą – ji už moteriškumą. O kaip dėl pirkimo internetu? „Iš patirties sakau – bateliai moterims internetu dažnai parduodami ypač geromis kainomis. Elektroninėse parduotuvėse pigiau galima įsigyti net ir prabangiausių gamintojų batelių. Tiesa, tai talentas – rasti ir išsirinkti stilingus batus. Tačiau šito galima ir išmokti. Mano patarimas – negailėti laiko paieškoms ir visad sekti išpardavimus.“. Rusnė pokalbį užbaigia mintimi, kad bateliai moterims yra ne tik apavas. Tai, merginos supratimu, yra geriausia stiliaus išraiška, o pats stilius atspindi asmenybę. Ji skatina šiai aprangos daliai negailėti nei pinigų, nei laiko paieškoms – tai pati tikriausia investicija į įvaizdį.