Pagrindinės klaidos, renkantis čiužinius

Svarbiausias dalykas, kurį skuba įsigyti naujakuriai – tai miegamojo komplektas, nes be lovos namai – ne namai. Taip pat galima drąsiai teigti, kad svarbiausia lovų dalis yra čiužiniai – būtent dėl to dauguma linkę sustoti prie baldų parduotuvės, kurios vitrinas puošia šūkiai „čiužiniai išpardavimas“, „didelės nuolaidos“ arba tiesiog „ciuziniu isparduotuve“. Tačiau net ir „gaudant“ akcijas, reikia žinoti, kokie konkrečiai čiužiniai yra mums reikalingi, kad nenusipirktume to, ko nepageidaujame. Kokios yra dažniausios čiužinių pirkimo klaidos?

Per minkštas ar per kietas

Savo kūno svorio neįvertinimas. Reklamos, viliojančios pažadais „čiužiniai išpardavimas“ dažną naujakurį, kuris dažnai taupo pinigus, taip patraukia, kad perkama kas pakliuvo, pamiršus, kad reikia atsižvelgti, kas ant to čiužinio miegos. Pvz. didesnio svorio žmonėms – virš 110 kg – reikalingi kietoki čiužiniai, nes priešingu atveju čiužinys nuo svorio tiesiog susmegs ir jokių ortopedinių savybių nepastebėsite. Kieti čiužiniai lovoms tinkamiausi ir tiems, kas susiduria su sprando skausmais arba stuburo problemomis – tokiu atveju ortopedai paprastai linkę rekomenduoti kietesnį čiužinį net ir tuo atveju, jei žmogaus svoris nedidelis.
Nuo 90 kg žmonėms geriausi būtų vidutiniškai kieti čiužiniai. Tuo tarpu lengvesni gali rinktis ir minkštus. Minkšti čiužiniai taip pat puikiai tinka tiems, kam skauda strėnas – gerai įdubęs čiužinys prilaiko ir kiek šildo skaudamas vietas.

Netinkama čiužinio rūšis

Daugelis mėgsta spyruoklinius čiužinius. Juo labiau, kad šiuolaikiniai spyruokliniai čiužiniai turi įvairiausių naujovių. Sustiprintos spyruoklės tinkamos didesnio svorio pirkėjams, „multipocket“ sistema, kur kiekviena spyruoklė įdedama į specialią kišenėlę, leidžia skirtingose zonose užtikrinti skirtingas čiužinio savybės, kietumą arba minštumą. Be to, spyruokliniai čiužiniai dažnai puikiai „kvėpuoja“, su jais sunku sukaisti ar sušalti.

Vis dėlto dažnai vaikams, paaugliams spyruoklės gali neatlaikyti šokinėjimo ir lakstymo per lovas, suges net atspariais laikomi spyruokliniai čiužiniai išpardavimas neatneš pageidaujamo sutaupymo, nes tuojau pat reiks dairytis kito čiužinio. Dėl to specialistai siūlo vaikams, paaugliams pirkti lateksnius čiužinius – jie tiesiog atsparesni. Svarbu, kad čiužinys būtų pralaidus orui, ir miegoti jame būtų patogu.

Pasidavimas reklamai

Jau kalbėjome apie stabtelėjimą prie reklaminio užrašo „Didelės nuolaidos čiužiniams“ arba spaudimas interneto portale ant reklaminio banerio, skelbiančio: „ciuziniu ispardavimas vilniuje“. Tokie žodžiai, kaip „išpardavimas“ žmones veikia magiškai, kadangi susidaro įspūdis, kad galima nusipirkti pigiau, ir ta galimybė yra tik laikina – jei nepasinaudosi dabar, tai nespėsi, ir vėl viskas pabrangs! Bet tokiu atveju nesunku nusipirkti netgi ir brangiau, jei prekybininkas bus nelabai sąžiningas arba jo parduodamų čiužinių kaina be akcijos gerokai didesnė už kitose parduotuvėse pardavinėjamų. Dėl to naudinga žinoti ne tik, kokio čiužinio mums reikia, bet ir kiek maždaug jis kainuoja – tai padės susidaryt vaizdą, kokia kaina yra gera ir verta išleisti savo sunkiai uždirbtus pinigus. Kitaip tariant, kainos žinojimas užtikrins, kad įsigyti čiužiniai akcija pasinaudojus, bus tikrai gerokai pigesni.

Taip pat retas išpardavimas apsieina be prekių, patrauklių natūralumo mėgėjams. Dažnai čiužiniuose naudojamas kokosų pluoštas iš tiesų labiausiai tinka kūdikių ir naujaginių čiužinukams. Jie natūralūs, tačiau nėra labai minkšti – suaugusiems žmonėms ant tokio čiužinio miegoti retai kada yra labai patogu. Taip pat jie nėra geriausias pasirinkimas kūdikystė amžių išaugusiems vaikams – kokoso pluoštas nėra pati atspariausia medžiaga, dėl to ji neilgai atlaikys šokinėjimą, trypimą. Įsigijus tokį čiužinį darželinukui, išpardavimas neleis sutaupyti, kadangi tuojau pat teks ieškoti kito čiužinio, tikriausiai lateksinio arba poliuretaninio. Tuo tarpu žinant, ko nori, galima pirkti drąsiai – net čiužiniai internetu užsakyti ir nupirkti puikiausiai tiks.

Gerai apsisprendę, koks čiužinys mums būtinas, būsime tikri, kad jį įsigiję, kartu nusipirksime ir ramų nakties miegą, neskaudančią nugarą, taisyklingą kūno laikyseną ir patogumą. Žinodami, ko norime, galime ramiai važiuoti ten, kur vitrinos skelbia „metų akcijos“, „didelės nuolaidos“ ir „čiužiniai išpardavimas“, ir būsime tikri, kad nusipirksime gerą ir reikalingą daiktą.