Kad ir kiek svertų dama, ji visuomet nori atrodyti stilingai ir patraukliai. Šiuo metu apkūnių moterų aprangai skiriama išties daug dėmesio. Dėl besikeičiančių mados kanonų net dideliu dydziu moteriski drabuziai yra elegantiški, jaunatviški. Iš gausios pasiūlos tikrai galima išsirinkti idealiai tinkantį aprangos derinį.

Kokius mitus vertėtų sugriauti?

Viešojoje erdvėje apie apkūnių damų aprangą galima aptikti kelis neteisingus ar netikslius teiginius. Vienas labiausiai paplitusių mitų yra apie rekomenduojamą drabužių formą ir stilių. Kai kurios moterys mano, kad geriausias būdas paslėpti papildomus kilogramus – vilkėti beformes tunikas, palaidines ir sukneles. Tačiau taip tik padaroma meškos paslauga: kūnas atrodo nepatrauklus, o svoris vizualiai dar padidėja. Pasak stilistų, prigludę xxl dydziu drabuziai tokiu atveju yra tiesiog būtini.

Dar viena klaida susijusi su spalvomis. Net ir lieknos moterys kartais vengia vilkėti šviesius drabužius, nes balta spalva optiškai suteikia apimties. Tačiau šis triukas gali būti naudingas: tinkamai akcentavus figūros privalumus, galima sukurti harmoningą siluetą. Be to, kontrastingi juodi didelių dydžių drabužiai labiausiai tinka tamsaus gymio damoms. Šviesiaplaukėms žymiai labiau tinka šviesūs arba tamsūs (bordo, mėlyna, violetinė, žalia) atspalviai.

Norinčioms paslėpti nereikalingus kilogramus derėtų skirti dėmesio audiniui. Neretai apkūnios moterys pasirenka iš storos, kietos medžiagos pasiūtus drabužius. Lengvas trikotažas, plona medvilnė ar šilkas išties gali išryškinti kūno klostes, raukšles. Tačiau nelankstus audinys taip pat nėra geras pasirinkimas.

Jis, kaip ir beformis kirpimas, vizualiai storina, maskuoja lieknesnes kūno dalis. Todėl dideliu dydziu drabuziai, pasiūti iš kailio ar stambaus mezginio, turėtų būti vertinami kritiškiau. Tai – pagrindinės stiliaus klaidos. Tam, kad apranga tiktų ir būtų patraukli, verta pasinaudoti dar keliais papildomais patarimais.

Praktiškos stiliaus gudrybės

Kiekvienas kūnas yra unikalus ir todėl – žavus. Tačiau vyraujančios mados tendencijos, grožio suvokimas skatina išskirti tariamus figūros privalumus ir trūkumus. Laimei, tinkamai parinkti drabužiai ir detalės gali padėti pabrėžti patraukliausias kūno vietas. O tai vienodai aktualu ir lieknoms, ir apkūnioms damoms.

Jei svajojate apie proporcingą figūrą, išskirkite problemines ir jums patinkančias kūno dalis. Pagal tai rinkitės aprangą. Pavyzdžiui, jei didžiuojatės dailia krūtine, puikiai tiks dideli drabuziai moterims V formos iškirpte. Jei norite atkreipti žvilgsnius į grakščias kojas, rinkitės vos žemiau kelių besibaigiantį sijoną. Šiuo atveju derėtų vengti klostuotų, smarkiai platėjančių sijonų. Tačiau galite drąsiai rinktis ilgus, žemę siekiančius sijonus.

Sumaniai parinkti audinio raštai – dar viena gudrybė, padedanti sukurti proporcingos figūros įspūdį. Margas audinys puikiai tinka kūno privalumams akcentuoti. Tačiau derėtų vengti smulkių augalinių ornamentų. Jei vis dėlto negalite įveikti gėlių aistros, rinkitės stambius, tapybiškus, tarsi išlietus žiedų motyvus. Kitais atvejais tiks abstraktūs, dideli ornamentai ir viena į kitą pereinančios skirtingos audinio spalvos.

Apkūnioms dailiosios lyties atstovėms stilistai pataria atidžiai įvertinti ir pasirenkamus aksesuarus, avalynę. Didelių dydžių drabužiai internetu – kone lengviausias būdas atrodyti stulbinančiai. Tačiau pasirinktą aprangos derinį turi papildyti tinkami papuošalai, batai. Papildomo žavesio gali suteikti stambūs, ryškių spalvų, įmantrių formų vėriniai, pakabukai, auskarai ir apyrankės. Smulkių detalių geriau vengti.

Ideali avalynė norinčioms paslėpti kelis papildomus kilogramus – batai tvirtu, vidutinio aukščio kulnu. Klasikinio storio kulniukas yra ne tik patogus, stilingas, bet ir suteikia figūrai proporcingumo. Todėl ši taisyklė turėtų galioti renkantis visų tipų avalynę. Minėtos gudrybės yra paprastos ir lengvai įgyvendinamos. Tai – sumanūs sprendimai tam, kad dideliu dydziu moteriski drabuziai ne paslėptų, o atskleistų ir akcentuotų unikalų kiekvienos damos grožį. Todėl skirti dėmesio aprangos pasirinkimui išties verta.