Garažo vartai

40

Garažo vartai saldžiai miegojo, kai netikėtai juo pakėlė šeimininkas ir įvairavo į garažą dar neregėtą automobilį. Tai buvo pakeliami garazo vartai fauga, kurie šiuose namuose tarnavo jau dešimtį metų. Per tą laiką jie buvo regėję įvairiausių nutikimų, tačiau nepažįstamas automobilis buvo kažkas visiškai naujo. „Įdomu, kur dingo senasis šeimininko Volvo?“ – mąstė garazo vartai fauga.

Naujasis garažo gyventojas neskubėjo susipažinti. Tiesa, vartai kol kas nešnekino automobilio, o tik atidžiai nužiūrinėjo.

Pastarasis buvo naujut naujutėlis. Keturių durų, visas žėrintis ir blizgantis, švelniai melsvos spalvos ir su dar neregėtais įspūdingais žibintais jis išdidžiai riogsojo garaže. „Mersedesas“, – iš ženklelio atpažino vartai.

Garažo vartai nekantravo, kol papasakos šios dienos įspūdžius savo draugams. Jų rajone jie tikrai turėjo nemažai. Garazo vartai hormann buvo jų geriausi draugai. Tai buvo išbaigti ir rafinuoti modernaus stiliaus filinginiai garazo vartai. Ir nors garazo vartai hormann kaina gerokai lenkė pakeliamus garažo vartus fauga, jie vis tiek buvo geriausi draugai ir susimojuodavo kiekvieną dieną mat buvo įrengti vieni priešais kitus tik skirtingose gatvės pusėse. Šeimininkams išvykus, jie plepėdavo per dienų dienas ir aptarinėdavo aktualiausias rajono naujienas. Į pokalbius kartais įsijungdavo ir hronas garazo vartai, esantys hormann garažo vartų kaimynystėje, tačiau fauga garažo vartai nebuvo tokie geri draugai su hronas vartais kaip su garažo vartais hormann.

Šiaip ar taip, prieš viską išpliurpiant draugams, reikėjo nuodugniai išsiaiškinti viską apie naująjį garažo gyventoją Mersedesą.

Patylėjęs keletą valandų (turbūt reikėjo laiko apsiprasti su nauja vieta), Mersedesas ėmė kalbinti garažo vartus. Garažo vartai labai nudžiugo dėl pagaliau užsimezgusio pokalbio.

Naujasis automobilis pasakojosi atvykęs tiesiai iš salono, tad nelabai nutuokiantis, kur pakliuvo ir kas slypi už šio namo sienų. Jo rida tebuvo keliasdešimt kilometrų, tad turtinga gyvenimo patirtimi jis negalėjo pasigirti. Įdomiausias ir šauniausias dalykas buvo tai, kad automobilis turėjo įmontuotą kompiuterį, kurio paieškos sistemos pagalba galėjai gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus. Garažo vartai netruko paprašyti, ar jis galėtų savo kompiuteryje paieškoti rezultatų pagal užklausą „garazo vartai forumas“? Mersedesas netruko suvesti raktažodžių į paieškos sistemą ir netrukus gavo aibę pasiūlymų

Garažo vartai fauga dėjosi domėn kiekvieną žodį – pasirodo jie ir jo giminaičiai turėjo galybę gerbėjų, kurie smulkiai aptarinėjo forumuose kiekvieną vartų detalę. Garažo vartams dar labai rūpėjo vienas klausimas – iš kur kilę jo draugai garažo vartai hormann.

Žinoma, jų kilmės jie buvo ne kartą teiravęsi, tačiau jie vis išsisukdavo nuo atsakymo. Fauga vartai beveik neabejojo, kad hormann pirkti Žemaitijoje, tad paprašė automobilio, kad tas paieškotų rezultatų pagal užklausą „hormann garazo vartai klaipeda“. Garažo vartų fauga įtarimai netruko pasitvirtinti ir jie būtinai ketino paklausti vartų hormann, kodėl jie taip vengė atskleisti savo kilmę. Daugiau klausimų garažo vartai neturėjo, tad čia suskubo klausinėti Mersedesas.

Jį ypatingai domino vietinio gyvenimo ypatumai ir jo naujasis šeimininkas – koks jis? Garažo vartai fauga nupasakojo, koks gyvenimas vyksta rajone, o šeimininką apibūdino kaip praktišką, ramų ir labai šeimynišką žmogų. Vartai patikino automobilį, kad jam neteks kęsti nei šalčio, nei purvo, nei dyzelino bado – šeiminkas atsakingai pasirūpindavo viskuo, kas jam priklausė. Vartai taip pat papasakojo apie savo draugus su kuriais jau nekantravo susipažinti Mersedesas.

Dar ilgai plepėjo naujasis garažo gyventojas ir senieji vartai. Abu džiaugėsi galėsią būti draugais ir vienas kitam nuskaidrinti nuobodulio valandėles. Ramiai ir su šypsena vyriuose miegojo garažo vartai, nes šalia jų snaudė naujasis draugas Mersedesas.