Prisiminimai iš darbo

Šiandien papasakosiu apie tai, kaip anksčiau dirbau pasiuntinuko darbą – tai buvo geliu pristatymas Siauliuose, ir būtent aš ir buvau tas žmogelis, kuris vežioja puokštes po namus. Papasakosiu tiek, kiek galėsiu – ir smulkmenas, ir didesnius dalykus.

Pirma pažintis

Namuose geliu būdavo visada daug, nes Siauliuose gyveno mano tėvai, kurie užsiėmė gėlininkyste, taip pat, kaip kažkas augina bites, taip mano tėvams norėdavosi auginti geliu ūkį ir pardavinėti. Pirmasis pristatymas būdavo tiesiog į turgų. Ypatingai šis verslas klestėjo, iki nepriklausomybės. Tada augindavome labai daug tulpių, kurių Siauliuose nelabai kas dar ir turėdavo. Pristatymas į turgų, o tada jau mano darbas – pardavinėdavau ir saulei šviečiant, ir lietui lyjant.

Žinoma, natūraliai gavau kažkokį kaip išsilavinimą ir bendrą suvokimą apie tai, kokių būna gėlių, kaip jas prižiūrėti, ir kaip geriau parduoti, kokios jos tinka viena prie kitos. Tačiau niekada nemaniau, kad vieną dieną mano darbas bus geliu pristatymas Siauliuose. Vasaromis taip pat padėdavau dirbti su gėlėmis – tėvai vis dar tai darė, tačiau jau labiau kaip savo malonumui. Aš pats, kaip ir tikriausiai visi vaikai, vis tiek norėdavau užsidirbti pinigų, todėl irgi jiems padėdavau. Po vidurinės išvažiavau studijuoti į Vilnių humanitarinių mokslų, bet nepasakyčiau, kad pajaučiau, kaip ten įleisti šaknis, taip man ir priartėjo tas geliu pristatymas Siauliuose. Ėmiau galvoti, kad galbūt nesu tiesiog sutvertas, nepritaikytas jokiai darbo rinkai, taigi, pasukau lengvesniu keliu ir tiesiog grįžau pas tėvus. Ar tai buvo teisingas ėjimas, laikas, žinoma dar parodys. Vis dėlto, negaliu paneigti, kad apskritai buvo visokių situacijų gyvenime, ir lengvų, ir sunkių. Tačiau viskas vis tiek kažkaip galų gale visada susitvarko, suranda savo vietas.

Netikėtas atradimas

Taigi, geles, pristatymas Siauliuose man tapo tarsi asmeninio aš išlaisvinimu ir dideliu atradimu. Aš net negalvojau, kad viskas gali pasisukti taip įdomiai, kad man taip patiks tiesiog dėlioti įvairias kompozicijas. Aš tiesiog atradau save. Be to, kai tik atsirado geliu pristatymas Siauliuose, supratau, kad jeigu dar po darbo aš turiu jėgų ir noro eiti pasitūsinti, o pasilinksminus po bemiegės nakties dirbti toliau – tai čia ir yra mano svajonių darbas, ko dar man gali reikėti?

Labai gerai, kad geliu pristatymas Siauliai man taip tiko. Aš įvedžiau tam tikrų pakeitimų parduotuvėje, kurioje dirbau. Būdavo gana paprastos gėlės, gana paprastos puokštės. Bet aš pradėjau su jomis elgtis taip, kad būtų įdomiau: atradau naujų kompozicijų, įvairių skirtingų būdų kažką pakeisti, paįvairinti. Taigi, nebuvo sunku, ir štai, dabar aš jau turiu tikrai puikius rezultatus. Labiausiai geles pristatymas Siauliai vertina tada, kai padarau puokštes su mėlyna spalva ir kristalais arba briliantine žaluma.

Žinote, tai tikrai kažkas tokio – naudoju tik labai paprastas medžiagas, o tai vis tiek kažkaip sužavi žmones. Atrodo, nieko ypatingo ten jau seniai nebededu, jokių keistų dalykų, jokių neįprastų pamarginimų, tik stengiuosi, kad viskas būtų kuo gražiau, bet su labai paprastais kaštais ir su mažais ištekliais. Geliu pristatymas Siauliu rajone man taip pat reiškia daug, aš noriu, kad žmonės galėtų džiaugtis gražiomis gėlėmis, todėl man nesunku ir pavežti puokštes šiek tiek toliau nuo centro, šiek tiek toliau nuo vietos, kurioje gyvenu ir dirbu. Žmonės visada man atsidėkoja, jie kai kurie duoda net ir arbatpinigių, nors šiais laikais vežėjams niekas nebeduoda tokių arbatpinigių, tai tarsi atgyvena. Taigi, geliu pristatymas Siauliuose gali pasibaigti ir pelningai, ir nelabai.