Sparčiai besivystančių technologijų amžiuje gyvenimas be technologijų yra sunkiai įsivaizduojamas. Įvairūs nesiojami kompiuteriai internetu yra viena paklausiausių prekių. Ypač kompiuterių pirkimas suintensyvėja prieš naujų mokslo metų pradžią. Studentai, mokiniai, dėstytojai – pagrindinės pirkėjų grupės prieš naujus mokslo metus. Mat be kompiuterio sunku įsivaizduoti ne tik studentų, bet ir mokinių gyvenimą. Skirtingi nesiojami kompiuteriai vilniuje ir kituose šalies miestuose parduodami nevienodomis kainomis. Tam įtakos turi įvairūs veiksniai. Tad jeigu renkatės kompiuterį pagal kainą, labai svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus parametrus. Kaina nėra esminis rodiklis, pagal kurį verta rinktis šią prekę. Kartais ir brangus kompiuteris gali turėti kokių nors defektų, o nesiojami kompiuteriai pigiau įsigyti gali tarnauti ilgus metus. Todėl perkant kompiuterį reikia atsižvelgti ir į kitus veiksnius, kurie gali turėti įtakos tiek tarnavimo laikui, tiek kokybei.

Naudojimo paskirtis

Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant kompiuterį, yra jo paskirtis. Nesvarbu, ar nesiojami kompiuteriai internetu yra perkami, ar parduotuvėje, svarbiausia išsiaiškinti kompiuterio funkcijas ir jo paskirtį, priešingu atveju gali tekti labai nusivilti įsigyta preke. Pavyzdžiui, darbui reikia vienokio kompiuterio, o laisvalaikiui – kitokio. Tad jeigu nusipirksite kompiuterį dirbti, kuris pritaikytas tik žaidimus žaisti ir internete panaršyti, galite išties nusivilti. Žinoma, yra ir tokių kompiuterių, kurie skirti ir dirbti, ir pramogauti. Tačiau specialistai dažnai pasiteirauja, kokiems tikslams dažniausiai bus naudojamas kompiuteris. Vienas nuo kito nesiojamu kompiuteriu kaina skiriasi ne šiaip sau. Tam įtakos turi daugybė įvairių veiksnių. Todėl jeigu nesate geras kompiuterių žinovas, verčiau pasitarkite su specialistais, koks kompiuteris jums labiau tiktų atsižvelgiant į tai, kam jis bus naudojamas. Laisvalaikiui, mokslui, darbui ar kitiems tikslams naudosite savo kompiuterį, priklausomai nuo to ir reikia rinktis tinkamiausią prietaisą.

Techninės savybės

Kai bus įvardyta kompiuterio naudojimo paskirtis, konsultantas patars, kokias technines savybes turintis kompiuteris jums labiausiai tinka. Pavyzdžiui, jeigu perkamas kompiuteris įmonei, kuriuo bus dirbama, saugomi įvairių dydžių failai, tuomet reikės kompiuterio, kuris turi didesnę vidinę atmintį. Norintieji žiūrėti filmus per kompiuterį daugiau dėmesio skiria ekranui, raiškai. Taigi ar perkami nesiojami kompiuteriai vilniuje, ar kitame mieste, reikia atsižvelgti į techninius parametrus, kurie užtikrins, kad kompiuteris veiktų atitinkamai pagal poreikius. Kompiuterių pasirinkimas yra labai didelis, todėl kiekvienas vartotojas gali rasti tinkamiausią variantą. Vienokiomis techninėmis savybėmis pasižymi namų kompiuteriai, kitokiomis – biurų, įmonių technika. Ne taip svarbu, ar nesiojami kompiuteriai pigiau parduodami. Kur kas svarbiau yra kompiuterio techniniai duomenys, lemiantys jo darbo kokybę. Specialistai pataria pasikonsultuoti su jais, jeigu patys gerai nežinote, kokio tiksliai kompiuterio jums reikia, koks geriausiai patenkintų jūsų poreikius.

Gamintojas

Kompiuterių pasirinkimas įvairus, kaip ir klientų poreikiai. Kiekvienas asmuo turi savų reikalavimų kompiuteriui, todėl skirtingi gamintojai pasiūlo skirtingus prietaisus. Pavyzdžiui, kai kurių gamintojų nesiojami kompiuteriai akcijos metu labai atpinga, kitų – vos keliais eurais. Tai lemia įvairūs veiksniai. Gamintojas yra vienas tų veiksnių, kurie turi įtakos ir kompiuterio kokybei, ir kainai. Pavyzdžiui, „Apple“ kompiuteriai yra brangesni, tačiau jų kokybė ir kai kurios funkcijos skiriasi nuo kitų gamintojų produkcijos. Kiekvienas klientas kompiuterį renkasi pagal savo galimybes ir poreikius. Yra žmonių, kurie lojalūs konkrečiam gamintojui ir perka tik jo produkciją. Kiti vertina pagal parametrus, funkcijas, kainą. Įsigyti nešiojamąjį kompiuterį galima pagal įvairius kriterijus. Specialistai mielai pataria pirkėjams, kurie turi klausimų ar dvejonių dėl vieno ar kito pasirinkimo. Skirtingų gamintojų nesiojami kompiuteriai internetu gali skirtis įvairiais kriterijais, todėl pirkėjas turi į tai atsižvelgti, kad išsirinktą optimalų variantą savo atžvilgiu.