Kur verta įrengti apsaugines grotas

40

Kam reikalingos apsaugines grotos, puikiai pasako jų pačių pavadinimas – apsaugai, apsisaugojimui. Kartais žmonės vis dėlto net nesusimąsto, kad ant jų langų ar durų dar labai praverstų, jeigu apsaugines atsirastų grotos. Kur jas verta montuoti, ko iš jų tikėtis, ir kur jas įrengti tiesiog būtina? Subjektyvūs pastebėjimai, atsiradę iš mano darbo patirties.

Pirmas aukštas

Galite galvoti, kad kai kurie rajonai yra labai saugūs, ir apsaugines grotos nereikalingos. Kaimynai čia sveikinasi, visi vieni kitus mato, dar yra ir filmavimo kameros, kurios tuojau pat užfiksuos, jeigu kažkas vogs dviratį, ir veikia kitokios apsaugines priemonės. Kam tada reikalingos grotos? Ogi tam, kad sakoma – apsauga gėdos nedaro. Pažvelkite į pačias populiariausias pasaulio legendas, mitus ir mitologijas – žmonės visada tikisi vieni iš kitų geriausio, o paskui net šeimoje, tarp seserų, brolių, mamų ir vaikų įvyksta išdavystės, konfliktai… Tai ką jau kalbėti apie pasitikėjimą rajonu, kuriame gražiai nupjauta vejelė, ir dėl to neva čia visi labai saugūs. O jeigu jums iš pirmo aukšto kas nors ką nors pavogs, ką tada girdėsite? Tada tikrai kas nors pasakys, kad buvote „patys kalti“, nes tam ir yra reikalingos apsaugines grotos, kad apsisaugotume. Iš tiesų, mūsų visuomenėje dar gana dažnai pasitaiko, jog kaltinama auka, o ne skriaudikas. Iš vienos pusės, tai visada atrodo žiauru ir nepagrįsta, iš kitos pusės, norisi pasikartoti – apsauga gėdos nedaro. Norite, kad niekas tikrai neįsilaužtų per langą ir neišneštų jūsų puikiųjų LED televizorių? Apsaugines grotas susimontuoti verta ir ant langų, ir ant balkono, jeigu jau norite tokio saugaus ir ramaus gyvenimo. Tai galioja net ir gyvenantiems geriausiuose rajonuose, tačiau pirmas aukštas visada yra padidintos rizikos zona. Smagu gyventi pirmame aukšte, ar yra, ar nėra apsaugines grotos langams – pažiūrite pro langą, ir erdvė tarsi prasitęsia. Taip mus veikia į tolį einantis paviršius mūsų lygyje, ko neišgausi kituose aukštuose. Tačiau tai nereiškia, kad apsaugines grotos kaina turėtų būti mums per didelė. Apsaugokime save, savo šeimą ir turtą.

Pavojingas rajonas

Kitas reikalas, kada apsaugines langu grotos dedamos ne tik pirmame aukšte. Tai dažniausiai nutinka tokiuose rajonuose, kurie yra laikomi gana pavojingais. Sakykime, Vilniuje daug kas pasakys, kad Naujininkai, Naujamiesčio pakraštys yra tikrai ne patys ramiausi rajonai, ir kad ten apsaugines sukamos grotos turėtų būti ir ant antro aukšto langų, o kartais ir trečio. Taip pat kaunietis pasakytų, kad Vilijampolėje, Šilainiuose stumiamos apsaugines grotos irgi yra tas dalykas, kuris jau verčiau saugotų jus, jūsų ramybę, namus ir turtus. Tad kodėl gi nepasirūpinti tokiais dalykais ir neapsisaugoti?

Brangūs namai

Sukamos grotos, arba paprasčiausiai įstatomos, taip pat verčiau saugotų tuos namus, kur žmonės laiko daugiau vertingų turtų. Juk mums visiems įprasta stengtis išsaugoti tai, ką turime vertingo. Nebūtinai stumiamos grotos apsaugos jūsų turtą nuo visų galimų nelaimių. Nuo gaisro neišgelbės, tačiau apsauga nuo vagių bus. Kartais dar pasigirsta kalbų, kad, kai sudedama signalizacija, kai apkabinėjama grotomis, tada vagys kaip tik galvoja, kad „yra, ką vogti“ ir iškart ateina. Tačiau šių laikų praktika rodo, kad tiesiog kiekvienas sąmoningas žmogus paprasčiausiai nori jaustis saugus, o ne būtinai laiko milijonus švarko kišenėse, dėl to ir imasi tokių saugumo priemonių.