Gyvenant butuose ir taupant erdvę, naudojami tam tikri baldų išdėstymo sprendimai, pasirenkami tam tikri baldai. Viena iš baldų, taupančių erdvę, rūšių yra kušetės. Įprastine prasme tai yra prancūziškos kilmės žodžiu pavadinta žema sofa be atlošo, ant kurios galima sėdėti ir gulėti.

Froido kušetė

Kaip baldai kušetės populiarios jau seniai. Turbūt garsiausia kušetė pasaulyje – tai garsioji austrų psichiatro ir neurologo Zigmundo Froido, padėjusio šandieninės psichologijos ir psichoterapijos pagrindus, kušetė, kuri šiuo metu yra eksponuojama Zigmundo Froido muziejuje Vienoje. Ant šios rytietišku kilimu užklotos kušetės atsigulę pacientai buvo prašomi kalbėti bet ką, kas jiems šauna į galvą, net jei mintys būtų nelogiškos, nemalonios ar banalios. Tokiu būdu buvo išvystytas laisvųjų asociacijų psichologijos metodas, kuris buvo skirtas pasiekti seniai nuslopintus prisiminimus. Šis metodas buvo ypač populiarus 20 amžiuje JAV, taikomas psichoanalitikų ir visame pasaulyje. Vargu ar galima teigti, kad tai Z. Froidas išpopuliarino kušetes, tačiau jis tikrai buvo vienos jų gerbėjas.

Kušetės interjere

Šiandien kušetės vėl tampa populiaros. Ypač dažnai jas perka žmonės, gyvenantys butuose ir neturintys per daug erdvės. Kušetės dažnai pakeičia lovas vaikų kambariuose. Vaikų kambarys – tai kambarys, kurio paskirtis nuolat keičiasi – čia juk ir miegama, ir žaidžiama, ir kuriama, ir ruošiamos pamokos, priimami draugai, laikomi augintiniai, dažnai sandėliuojami ir žaislai, ir knygos, ir drabužiai. Nors ortopedai teigia, kad bet kokiam žmogui sveikiausia gulėti ant kokybiško čiužinio, bet kušetė yra gerokai patogesnė už tradicinę lovą. Nors lyginant su kušete, ant lovos kiek patogiau miegoti, o ant sofos – sėdėti, tačiau jos užima daug erdvės. Šiandien siūlomos kušetės lovos su patalynės dėže leidžia guolį greitai transformuoti į sofą, ant kurios sudėjus pagalvėles atsiremti, bus galima sėdėti ir žaisti.

Nebrangios viengulės kušetės populiarios ir nepasiturinčių studentų bendrabučiuose, kur taip pat reikia taupyti vietą ir rūpintis, kad kambarys bet kuriuo metu būtų estetiškas. Kitaip tariant, kušetė – optimalus sprendimas, kai reikia taupyti erdvę ir vienoje patalpoje dirbti, mokytis, valgyti ir miegoti. Šiandien jau galima pasirinkti įvairių dydžių, spalvų ir formų kušečių, įvairių kainų ir gamintojų, iš kurių tikrai galima pasirinkti ir įsigyti patinkamą.

Kartais kušetės naudojamos ne vien vietai taupyti. Kartais kušetė gali būti naudojama ir dėl grožio. Namuose, kuriuose yra pakankamai erdvės, kušetė gali būti netgi dekoratyvinis elementas, skirtas tik kartais prisėsti. Jei interjerui puošti ieškoma antikvarinės kušetės, tai ji gali būti ir labai brangi. Tokia kušetė nebūtinai turi būti statoma prie sienos, kartais dizaineriai rekomenduoja jas statyti kambario viduryje. Žinoma, tokie sprendimai turi būti gerai apgalvoti, priešingu atveju kils grėsmė užgriozdinti interjerą daiktais.

Būtina masažistui

Dar viena kušetės rūšis – kušetė masažui, dar vadinama kosmetologiniu krėslu. Masažinė kušetė – vienas pagrindinių masažistų darbo įrankių. Be abejo, masažinė kušetė – ne tas pats, kas sofa be atlošo. Specializuotos masažinės kušetės labiau primena ištiestą odontologo krėslą, kuriame numatyta skylė veidui, kad gulint ant pilvo stuburas galėtų gulėti natūralioje padėtyje. Masažinės kušetės būna skirtingų spalvų, skirtingo dizaino, jose galima keisti kliento padėtį nuo gulimos iki sėdimos, priklausomai nuo to, kas masažuojama, pavyzdžiui, nugara ar veidas. Dažnai tokias kušetes naudoja ir kosmetologai.

Tokia kušetė – labai didelė investicija, kadangi nauja gali ji kainuoti ir kelis tūkstančius litų. Vis dėlto be specializuotos kušetės nei masažistas, nei kosmetologas dirbti negali, dėl to šios profesijos žmonėms tai – reikalinga darbo priemonė.