Jeigu norite, kad kokybiski sampunai jūsų plaukams darytų teigiamą poveikį, reikia ne tik to norėti, bet ir mokėti išsirinkti jums individualiai tinkantį produktą. Visi juk mes esame skirtingi, turime skirtingus plaukus, skirtingas odas, akis, rankas, charakterį ir temperamentą. Taigi, ir sampunas ne visiems vienodas tinka. Ką reikia žinoti, norint išsirinkti tikrai jums tinkantį šampūną?

Žiemos šerkšnas: pleiskanos

Gera kosmetologė jums pasakytų, kad kokybiski sampunai iš tiesų turi paveikti pačią galvos odą. Mūsų plaukai yra sudaryti iš milijardų mikroskopinių žvynelių, ir su jais labiausiai užsiima kondicionieriai ir balzamai, tie, kas maitina. Sampunas turi savo paskirtį – jis plauna. Pasitelkęs savo šarmines savybes, jis atveria tuos plaukų žvynelius ir juos išplauna, taigi, jau savaime jis turi sausinantį poveikį. Tačiau, jeigu mes norime, kad plaukai per daug neišsausėtų, paprastai į komplektą kartu paimame ir gerą balzamą, kaukę ar kondicionierių, tiktai tokius, kurie gerai tiktų mūsų plaukams. O ką daryti, jeigu galvos oda pleiskanoja? Juk tai – tam tikro išsausėjimo požymis, ir netinkami šampūnai galėtų tik dar labiau išsausinti, pakenkti. Taigi, tokiu atveju, jums reikalinga sampunai nuo pleiskanu. Jie yra sukurti taip, kad nedžiovintų odos. O, jeigu jie tikrai kokybiski sampunai, tai juose yra ir specialių medžiagų, stabdančių pleiskanojimo maniją. Kaip jau minėjome – šampūną reikia taikyti prie odos tipo, prie tų reiškinių, kurie vyksta ant galvos paviršiaus, o ne plaukų galiukuose.

Šlapias pavasaris: riebūs plaukai

Susiriebalavę plaukai irgi yra galvos odos atsakomybė. Taigi, jeigu norite, kad jūsų plaukai mažiau riebaluotųsi, jums reikalingas visai ne sampunas nuo pleiskanu, o beveik priešingo poveikio. Reikia, kad šampūnas galėtų tinkamai džiovinti galvos odą, nepersistengdamas ir nesukeldamas jokio netinkamo šalutinio poveikio. Ar tai įmanoma? Žinoma. Tereikia imti geros firmos šampūną riebiai galvos odai, ir viskas bus gerai.

Ruduo galvoje: pakaušis meta plaukus

Plaukai gali slinkti dėl labai įvairių priežasčių, tačiau sampunai nuo plauku slinkimo kai kuriais atvejais gali padėti. Beje, tada greičiausiai gali tekti naudoti ne tik specialų šampūną, bet ir balzamą, kaukę, kondicionierių. Tiesa tokia, kad, jeigu plaukai vyrui slenka dėl įgimtų savybių, tai turbūt jam ateityje teks priprasti prie savo plikės vaizdo, slinkimą galima tik nežymiai pristabdyti. Na, o jeigu šis ruduo jūsų galvoje prasidėjo netikėtai, ir galva plaukus meta tiesiog dėl kažkokių medžiagų trūkumo, gal netinkamo klimato ar vandens, tada jums reikalingas geras sampunas nuo plauku slinkimo.

Vasaros sausra: nualinti plaukai

O kokie sampunai internetu padės susitvarkyti su nualintais, dažytais, skilinėjančiais plaukais? Reikėtų pabrėžti, kad daugiausiai investuoti čia verta renkantis kaukę ar balzamą. Būtent jie yra tos maitinančios priemonės. Kaip jau minėjome, šampūnas gerai išvalo, atveria žvynelius, poveikį didžiausią daro odai. O balzamai – maitina patį plauką, užveria žvynelius. Taigi, jeigu jūsų plaukai atrodo, kaip ką tik saulėje paskutinę savo gyvenimo dieną atšventę šiaudai – plaukai, metas susirasti tinkamą balzamą. Visgi, kai plaukų nualinimas yra ne tik toks išorinis (apdeginimas fenu, peroksidu, dažais), bet ir vidinis (iš prigimties silpni plaukai, netinkama mityba ir pan.), tada jums būtinai reikia pasirūpinti dar ir maitinančiu iš vidaus (galvos odą) šampūnu. Jis ne suteiks trumpalaikį efektą, o atliks ilgalaikio gydytojo vaidmenį. Tam puikiai tiks ir sampunas su keratinu, ir įvairios vitaminų ampulės.