Kaip išsirinkti kokybišką minkštą kampą ?

Svarbiausi baldai yra tie, kuriuos dažniausiai naudojame, nes jie turi būti itin komfortiški, o prie tokių baldų priskirtinos sofos, foteliai ir minksti kampai. Tai baldai, kurie pakankamai greitai nusidėvi, ypač jeigu ant jų ne tik sėdima, bet ir miegama. Tikriausiai nenustebsite, jog tiek sofos, tiek įvairiausi minksti kampai internetu parduodami žymiai pigiau, todėl ten ir patariame jums pasižvalgyti. Tačiau kaip išsirinkti kokybiškus baldus? Į šį klausimą ir pamėginsime atsakyti.

Kokį minkštą baldą pasirinkti?

Nesvarbu, ar turite atskirą svetainę, ar jūsų būstą jungia bendra erdvė – vieta, kurioje susodinate savo svečius, yra reprezentacinė. Pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kokio tipo minksti baldai jus domina. Pasvarstykite, kokią funkciją turi atlikti jūsų naujasis baldas. Jeigu jums reikia tiesiog originalios išvaizdos baldo, ant kurio tik pritūps svečiai, galite rinktis fotelį, sofą ar sėdmaišį, priklausomai nuo to, kiek vietos savo namų erdvėje turite ir kokį interjero dizainą pasirinkote. Tačiau jeigu norite, kad naujas baldas pasitarnautų svečiams likus nakvoti, tuomet jums labiausiai tiks minksti kampai su miegamu mechanizmu. Tokie baldai sutaupo vietos, nes dažniausiai jie priglaudžiami prie sienos. Kitas privalumas – minksti kampai yra itin funkcionalūs, nes ant jų gali susėsti daug žmonių, minkštų kampų dėžėse patogu sudėti patalynę ar kitus daiktus, o prireikus toks baldas gali atstoti plačią lovą.

Kokia medžiaga geriausia?

Ne veltui jums gali kirbėti klausimas, iš kokių medžiagų turėtų būti pagamintas minkštas kampas – juk tai lemia baldo patvarumą ir išvaizdą.

Baldų audiniams reikėtų skirti daugiausiai dėmesio, nes minkštoji dalis greičiausiai nusidėvi. Minkšto baldo audinį turėtumėte pasirinkti pagal tai, kaip dažnai bus naudojamas jūsų naujasis baldas – jeigu ant jo dažnai ilsėsis ne tik svečiai, bet ir jūsų naminiai gyvūnai, tuomet jums reikėtų rinktis trinčiai atsparų, tamsesnių spalvų audinį. Atspariausi ir šiuo metu labiausiai paplitę audiniai – nailoninis aksomas, žakardas ir šenilas. Galite rinktis ir natūralią odą, kuri taip pat yra tvirta ir atspari trinčiai. Žinoma, eko oda padengti minksti kampai pigiau kainuoja. Tik nesusiviliokite patraukliu pasiūlymu internete minksti kampai akcija, jeigu ketinate įsigyti natūralios odos baldą – natūralią ir eko odą sunku atskirti, juo labiau negalėsite to padaryti, pirkdami baldą internetu. Pagrindinis dalykas, kurį turėtumėte žinoti, rinkdamiesi audinį – natūralios medžiagos reikalauja atidesnės priežiūros, o jeigu nuspręsite įsigyti sintetinėmis ar maišytomis medžiagomis apdengtą baldą, dairykitės kuo standžiau supinto audinio, nes jis bus tvirtesnis.

Kitas svarbus dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis minkštus baldus – baldų užpildai. Rekomenduojama rinktis baldus, kurių užpildai yra iš kuo didesnio tankio poliuretano, o sėdimoji minkšto baldo dalis sutvirtinta spyruoklių bloku ar lateksu (tokie baldai yra brangesni, bet jeigu norite kokybės ir ilgaamžiškumo, įsigyti tikrai verta, o be to, daugelyje parduotuvių siūlomi minksti kampai issimoketinai).

Taigi renkantis minkštus baldus reikėtų nuspręsti, kam juos daugiausia naudosite, ir apgalvoti, ar išsirinkti baldai derės prie jūsų interjero. Svarbu atkreipti dėmesį, iš kokių medžiagų baldai pagaminti. Kad ir ką nuspręstumėte pasirinkti, vertėtų prisiminti, jog paprastai minksti kampai internetu parduodami pigiau. Žinoma, minksti kampai klaipedoje ar bet kurio kito miesto baldų parduotuvėje taip pat verti jūsų dėmesio. Visgi jeigu neketinate pirkti odinių baldų, įvairaus dizaino patvarūs minksti kampai internetu jums beveik visuomet kainuos pigiau. Viskas priklauso tik nuo jūsų poreikių.