Pagal kokias savybes rinktis armavimo tinklelį?

44

Įrengiant namą ar butą prisireikia daugybės įvairių medžiagų. Viena jų yra armavimo tinklelis, kuris naudojamas šiltinimo sistemos tinkui suvaržyti. Pasirinkimas yra gausus, todėl kiekvienas pirkėjas turi galimybę rinktis jam tinkamiausią tinklelį. Iš stiklo pluošto gaminamas armavimo tinklelis gali būti naudojamas tiek vidaus sienoms, tiek fasadui, tiek grindims ar luboms armuoti. Priklausomai nuo paskirties galima rinktis ir vieno ar kito tipo armavimo tinklelį. Pastarieji vieni nuo kitų skiriasi techniniais duomenimis, todėl prieš įsigyjant verta pasikonsultuoti su specialistais ir pasitarti, kokiu atveju koks armavimo tinklelis yra tinkamiausias. Prekybos vietose armavimo tinklelis caparol kaina gali skirtis nuo kito gamintojo siūlomo tinklelio. Todėl patartina atkreipti dėmesį į savybes, kuriomis pasižymi jūsų nusižiūrėtas tinklelis. Kaina kai kuriais atvejais taip pat lemia tinklelio kokybę ir tam tikrus techninius parametrus. Tad geriausia armavimo medžiagas pirkti pasitarus su specialistais.

Atsparumas

Labai svarbu, kad armavimo tinklelis kaina atitiktų savo savybes, kurių viena svarbiausių yra atsparumas. Pakaitomis pakloti ataudų ir apmatų pluoštai sudaro tvirtą ir stiprų audimą, kuris užtikrina tinklelio atsparumą. Todėl tinklelio pluoštai nelūžta, yra tvirti ir atsparūs. Taip pat tvirtas audimas lemia tai, jog armavimo tinklelio pluoštai nepersistumia vienas kito atžvilgiu. Šiltinimo sistemoms naudojamas armavimo tinklelis fasadui pasižymi vienokiomis savybėmis, o, pavyzdžiui, grindims skirtas armavimo tinklelis turi ir kiek kitokių savybių. Todėl specialistai rekomenduoja, jeigu šias medžiagas perkate patys, pasikonsultuoti su kompetentingais specialistais, kurie padėtų ir patartų, koks tinklelis yra tinkamiausias vienu ar kitu atveju. Priešingu atveju, jeigu pasirinksite netinkamą tinklelį arba naudosite jį ne taip, kaip rekomenduojama, galite nepasiekti norimo ir laukto rezultato. Tad geriau mokėti kiek daugiau, tačiau viską padaryti iš karto ir taip, kaip priklauso.

Elastingumas

Dar viena savybė, kuria pasižymi fasado armavimo tinklelis, yra elastingumas. Tinklelio elastingumas fasado struktūras padeda apsaugoti nuo plyšių atsiradimo. Jeigu tinklelis nebus elastingas, gali atsirasti plyšių ir defektų po tinko sluoksniu. Todėl elastingas armavimo tinklelis yra reikalingas dar ir tam, kad būtų užtikrintas stabilus pagrindas po fasado tinko sluoksniu. Perkant armavimo tinklelį verta atsižvelgti į jo elastingumą, kitus parametrus, kad pavyktų pasiekti maksimalų fasado šiltinimo sistemų efektą. Kokybiškas armavimo tinklelis vidaus sienoms ar fasadui užtikrina šilumos palaikymą šiltinimo sistemos eksploatavimo metu. Priklausomai nuo to, ar tinklelis fasadui, ar grindims naudojamas, galima rinktis ir kitus jo parametrus. Elastingumas užtikrina plyšių, tarpų bei terminių deformacijų kompensavimą. Todėl armavimo tinklelis yra naudojamas kaip izoliacinė medžiaga tiek fasadui, tiek grindims, tiek sienoms.

Naudojimo paskirtis

Renkantis armavimo tinklelį labai svarbu rinktis jį pagal paskirtį. Jeigu jums reikia tinklelio grindims, tai nuvykę į prekybos vietą tokio ir teiraukitės. Jeigu rūpinatės savo namo fasadu, tuomet ieškokite armavimo tinklelio, kuris yra tinkamas pastato išorei. Pavyzdžiui, armavimo tinklelis grindims pasižymi vienokiais parametrais, o štai fasadui skirtasis turi kiek kitokių techninių duomenų. Todėl labai svarbu išsirinkti tinkamą tinklelį ir naudoti jį pagal paskirtį. Jeigu dar niekuomet patiems neteko dirbti su tokiu tinkleliu, tuomet verta pasikonsultuoti su žinovais ir naudoti tinklelį taip, kaip nurodo gamintojas, nes priešingu atveju galite neužtikrinti tų savybių, kurias palaiko tinklelis. Taigi tik tinkamai parinktas ir pagal paskirtį naudojamas armavimo tinklelis užtikrins gerą tiek fasado, tiek grindų, tiek lubų ir sienų šiltinimo sistemų izoliaciją.