Reabilitacija po traumos

37

Druskininku „Egles“ sanatorija dviem savaitėms tapo mano namais po to, kai patyriau traumą. Lūžiai buvo keli, tačiau pats sudėtingiausias, ir reikalaujantis daugiausiai reabilitacijos bei priežiūros – šlaunikaulio. Priklausomai nuo to, kuri vieta ten lūžta, žmogui atsitiesti gali reikėti kelių mėnesių ar net keliolikos. Aš – ta nelaimingoji, kurios lūžiai buvo tikrai nesėkmingi, ir Druskininku gražūs vaizdai visada primins nesėkmingą kelionė. Žinoma, „Egles sanatorija“ man suteikė tikrai geras sąlygas, ir būtent joje aš nemažai padariau sveikimo žingsnių, gal net apskritai pasveikau. Reabilitacija po tokių ligų niekada nėra lengva ir paprasta, visada reikia kaip reikiant pasistengti.

Kaip patekau į avariją

Į Druskininku „Egles“ sanatorija atvažiavau ne vienintelė po avarijos. Buvo ir daug daugiau žmonių, kurie tiesiog beveik negalėjo judėti, beveik nieko negalėjo daryti: skausmas kojose, rankose, stubure, ten, kur tik buvo kažkas pažeista, kur žmogus nukentėjo – visa tai vertė jaustis blogai. Mano atveju, gerai buvo tai, kad kiti lūžiai jau buvo sugiję, ir liko tik baisus šlaunikaulis. Avarija man buvo reikšmingas gyvenimo įvykis, nes kaip tik buvau išėjusi iš visų darbų, tačiau dar mokėjau gyvybės, sveikatos draudimą. Deja, nelaimingas atsitikimas kelyje – girtas vairuotojas trenkėsi į mane, kaip tik buvau netoli Druskininku. Tada dar nežinojau, kad tas kelias iš tiesų mane nuves į „Egles“ sanatorija, kur aš turėsiu praeiti daugybę reabilitacijos procedūrų ir procesų. Viskas gyvenime susiklostė taip sunkiai, taip sudėtingai, kad tiesiog nežinojau, kas ir kaip gali nutikti dar, kad mane išgelbėtų.

Diagnozės

Atsipeikėjau kažkur kažkada be sąmonės, ir tik pamažu ėmiau suvokti, suprasti, kas man atsitiko. Norėjau geriausių dalykų pasaulyje, norėjau džiaugtis, švęsti gyvenimą, dainuoti ir verkti, kad likau gyva. Buvo nesvarbu: ligoninės, Druskininku „Egles“ sanatorija, procedūros, skausmai, operacijos. Viską praeisiu, bet svarbiausia, kad aš likau gyva. Taigi, pirmiausiai sekė operacijos. Kai kurie lūžiai buvo paprastai sutvarstyti, sutvarkyti. Kitiems reikėjo didesnio dėmesio, o šlaunikauliui – didelės operacijos. Buvo įdėti metaliniai implantai. Druskininku „Egles“ sanatorija  buvo tas taškas, kurį pasiekiau daug vėliau, po kelių mėnesių.

Sanatorija

Kad šalia yra Druskininku vandens parkas, neatrodė ypatinga. Tik jis man primindavo, kaip su vaikais čia atvažiuodavome, ir kaip būdavo smagu. Dabar atkeliauti turėjau viena, ir viską patirti, pamatyti, padaryti turėjau viena. Žinoma, Druskininkai visada buvo mano mėgstamas miestas, aš čia ir anksčiau lankydavausi įvairiomis progomis, patirdavau daug neišdildomų įspūdžių. Tačiau dabar pasidarė svarbu Druskininku „Egles“ sanatorija. Kontaktai jos yra internete, kaip suprantu, tai ne vienintelis miestas kuriame yra Druskininku „Egles“ sanatorija. Birstone yra tos pačios įstaigos padalinys, ir vieni žmonės džiaugiasi pušų dvelksmu viename mieste, kiti – kitame. Apskritai „Egle“ kainos yra vidutinės. Net jeigu ir būčiau be siuntimo, tikriausiai galėčiau įsigyti tas paslaugas, kurios man labai padėtų sveikti.

Kaip sekėsi

Sekėsi gerai, smagu buvo tokioje vietoje reabilituotis. Manau, būtų gerai tikę ir Druskininku sanatorija „Saulute“, tačiau, kur jau mane nusviedė likimas, ten aš sutikau ir pasilikti. Jeigu „Eglėje“, tai ten. Taip pat gera yra ir Druskininku sanatorija „Egle plius“, nors gal čia ta pati. Iš karto atvykusi pamačiau, kad Druskininku sanatorija „Egle“ 2 turi gražius sparnus, ir abejuose vaikšto žmonės su baltais chalatais. Puikiai žinojau, kad iš ar greitai tokį užsivilksiu, bei reabilituosiuosi kartu su visais.