Šiais laikais, norint įsigyti kokybiškus ir puikiai atrodančius vartus, tai galima padaryti bet kuriame mieste. Kiekvienam potencialiam pirkėjui pasiūlomi kelių rūšių varstomi arba stumdomi vartai. Pastarieji vartai įvardijami kaip itin praktiškas sprendimas, nes ne tik puikiai atrodo, bet ir leidžia sutaupyti kieme vietos – atsidarydami jie slenka palei tvorą, neužimdami naudojamo kiemo ploto. Tad kaip išsirinkti ir kur įsigyti kokybiškus stumdomus vartus?

Ir kiemui, ir garažui

Kai kalbama apie stumdomus vartus, reikėtų atsiminti, kad jie naudojami ne tik praėjimui, pravažiavimui kiemo tvoroje, bet ir šalia kitų statinių. Pavyzdžiui, Jūsų kieme gali atsirasti stumdomi garazo vartai. Jais itin patogu naudotis, lengviau išvengti įbrėžimų ant automobilio, kurie galimi tinkamai neužfiksavus varstomų vartų. Tokios pat rūšies vartai labai tinka ir įvairiose komercinės paskirties teritorijose, ten, kur aktyvus žmonių ar automobilių judėjimas.

Automatika Jūsų patogumui

Tie, kas renkasi patogius stumdomus vartus, dažniausiai neužmiršta ir automatikos. Automatika leidžia visiškai užmiršti vartų darinėjimą, taip pat tausoja medžiagas, iš kurių jie pagaminti, užtikrina lėtą, bet saugų vartų judėjimą. Stumdomų vartų automatika gali būti montuojama išorinėje vartų pusėje arba stulpe. Montavimas išorėje greitas ir nesudėtingas, tačiau šiuo atveju automatikos mechanizmas lieka matomas, neapsaugotas nei nuo vagių akių, nei nuo neigiamo aplinkos poveikio. Stulpe paslėptas mechanizmas ilgiau atlieka savo funkcijas, nes jo neveikia lietus, drėgmė, vėjas, saulės spinduliai. Be to, jis negadina bendro dizaino, nesimato jokių laidų, blokelių, kitos įrangos.

Ką daryti, kai dingsta elektra? Tokiu atveju stumdomi kiemo vartai atidaromi specialiu raktu. Jei problemos su elektra tęsiasi neįprastai ilgai, galima užsiimti įrangos remontu – prie jos nesudėtinga prieiti, lengva pakeisti saugiklius ir kitas dalis.

Rinkitės patraukliausias medžiagas

Nors dažniausiai prie privačių namų ar komercinių teritorijų matomi metaliniai stumdomi vartai, gamintojai siūlo ne tik šį pasirinkimą. Pakankamai populiarūs ir dailiai atrodo mediniai vartai, kai kurie pardavėjai siūlo net ir tvirto plastiko vartus. Žinoma, renkantis tarp šių rūšių reikia pagalvoti tiek apie medžiagų savybes, tiek apie jų išvaizdą, tiek apie asmeninius pomėgius ir poreikius. Metaliniai vartai dera prie beveik kiekvieno eksterjero, lengvai pritaikomi įvairios paskirties erdvėse, juos lengva prižiūrėti. Mediniai stumdomi vartai kuria visai kitokį įvaizdį, sukelia natūralumo įspūdį, puikiai tinka senovinio tipo sodybose. Šiuos vartus reikia labiau saugoti nuo aplinkos poveikio, ypač drėgmės ir, žinoma, reguliariai perdažyti.

Tiek vienu, tiek kitu atveju stumdomi vartai turi papuošti erdvę ir išsaugoti vientisumą su kitais dizaino elementais.

Į ką atkreipti dėmesį?

Pirmą kartą renkantis stumdomus vartus, daug kam pritrūksta žinių šioje srityje. Todėl verta pasitarti su specialistais, išklausyti naudingų patarimų, kurie padės ilgiau džiaugtis pirkiniu. Įprastai vartams keliami tokie pagrindiniai reikalavimai:

Stumdomi kiemo vartai turi būti pakelti nuo žemės, kabėti ore, neturėtų per žemę slenkančių detalių, kurios kibtų už purvo, akmenų, o žiemą – brauktų sniegą;
Jie turi būti stumdomi dantratiniais mechanizmais, atsisakant veikimo grandinėlėmis principo. Tai kur kas patikimiau;
Visi varžtai, panaudoti montuojant vartus turi būti iš nerūdijančio plieno, kitaip labai greitai surūdys ir pablogės vartų funkcijų atlikimas;
Mechanizme turi būti suprogramuota jėgos kontrolė, kad vartai, susidūrę su kliūtimi, nustotų veikti, o ne stengtųsi ją pašalinti ir taip susigadintų;
Galiausiai stumdomi vartai turi atrodyti estetiškai nepriekaištingai ir puikiai derėti prie Jūsų kiemo, namų dizaino.