Studentiška virtuvė: planuojame savaitės pirkinius

39

Jeigu esi studentas, tikriausiai tenka griebtis daug gudrybių, kad tik gyvenimą paverstum labiau tau paprastu. Štai dar vienas pasiūlymas, kuris padės išspręsti daugybę klausimų ir tiesiog pigiau prasimaitinti. Naudokitės akcijomis, apie kurias galite sužinoti vienoje vietoje – priceon.lt (investuojas Tadas Karosas iš ltkcapital).

Laiko taupymas

Natūralu, kad studentas laiko daug neturi – juk tiek daug užduodama namų darbų, mokytis tenka ir džiūti prie knygų tiek namuose, tiek universitete ar kolegijoje, tiek bibliotekoje. Norisi atsipalaiduoti su draugais laisvu metu, o gal tiesiog tenka eiti ieškotis papildomo uždarbio. Tad ką daryti šiam paprastam studentui? Tiesiog jam reikėtų pasistengti apsipirkti taip, kad sutaupytų kuo daugiau brangaus savo paties laiko. Priceon.lt kol kas, mūsų žiniomis, yra vienintelė vieta, kur galima greitai ir lengvai rasti visas reikalingas akcijas, jomis pasinaudoti. To paties verslininko alternatyvi kainų palyginimo sistema yra pritaikyta ir Latvijoje, kur ji pirmiausiai ir buvo išbandyta, tik paskui Lietuvoje.

Ją vertina ir studentai, ir vyresni asmenys – juk gyvenant mūsų šalyje, tik tie, kurie moka greitai durti galą su galu, gali tai padaryti. Tai štai jums paslaptis, kaip elgtis. Ir – mūsų vieno iš komandos nario asmeninė patirtis apie minimalias išlaidas, maitinantis su šia interneto kainų palyginimo sistema.

Bazinis maistas

Lukas pasakoja, kaip naudodamasis internetine kainų palyginimo sistemą, prasimaitino visą mėnesį. „Pagrindinis dalykas, yra susipirkti tam tikrą bazinį maistą. Jo yra kelios rūšys – tai bulvės ir įvairios kruopos bei makaronai. Bulvės yra visada vienos rūšies, makaronai gali būti skirtingi, tačiau svarbu pirkti pigiausius, o kruopos gali būti grikiai, ryžiai, avižos, miežiniai ar penkių grūdų dribsniai, taip pat kukurūzai, žirniai, pupelės.

Su šiomis kruopomis ir kitais baziniais produktais, ir reikia daugiausiai maitintis. Kadangi jų reikia visą laiką, svarbu kad išliktų nuolatinė tam tikro produkto turėjimo ir valgymo tąsa. Vadinasi, visą laiką reikia pildyti atsargas, net jeigu matai, kad dar yra kažkurios produktų grupės. Tiesiog geriau iš anksto pirkti šiek tiek daugiau, ir vėliau visada turėti. Taigi, aš darydavau taip: su priceon.lt kainų palyginimo sistema visada matydavau, kur yra kokios nuolaidos. Kai būdavo skelbiamos nuolaidos ryžiams, arba makaronams ar kitam dalykui, iš karto nusipirkdavau šių produktų į priekį – taip labai sutaupai. Gali pasirodyti, gaila pinigų, kai perki ne tam kad suvalgytum iškart, tačiau vėliau vis tiek pinigų sumos išsilygina, turi pinigų, ir pats nežinai, kodėl. Taigi, pragyventi su tokia nedidele suma tikrai galima, jau vien tada, kai dvigubai mažiau moki už bazinį maistą.

Kitas bazinis maistas – tai kukurūzai, žirneliai ir panašūs konservuoti dalykai, taip pat arbata, kava, cukrus, druska. Visi dalykai, kuriuos taip pat nuolat naudojame, ir kurie nesugenda labai greitai. Taigi, lygiai tokiu pačiu principu, naudojantis priceon.lt, aš pamatydavau, kam kada taikoma kokia akcija, ir atitinkamai apsipirkdavau. Dėl to visada galiu pasimėgauti pigiu maistu“, – pasakoja Lukas.

Momentiniai pirkiniai

Lukas sako, kad iš bėdos galima prasiversti ir tiesiog su tuo baziniu maistu, tačiau pinigų lieka ir papildomiems priedams. „Taigi, aš gaunu labai gerą pamoka iš kambarioko, kuris apsipirkdavo tiesiog nuėjęs bet kada, kai alkanas į parduotuvę, ir pirkęs viską iš eilės – jis išleidžia keturis kartus daugiau, negu aš. Na o aš momentinius priedus – daržoves, ar pieną, ar varškę, ar saldumynus, ar gėrimus ar kažką kita – perku pagal tai, kokiam dalykui kada akcija“, – sako vaikinas.