Teisingas atliekų rūšiavimas ir statybinių šiukšlių išvežimas

57

Nors pastaruoju metu vis daugiau kalbama šiukšlių rūšiavimo ypatumus ir jo svarbą, neretai tenka išgirsti, jog dauguma žmonių neteisingai rūšiuoja šiukšles arba visai to nedaro. Tad šį kartą – keletas pastebėjimų apie teisingą šiukšlių rūšiavimą.

Stiklas
Į konteinerius, ant kurių puikuojasi šis užrašas, galima mesti: stiklinius butelius, stiklainius, stiklines pakuotes, stiklo šukes bei stiklinius indus. Į stiklui skirtus konteinerius mesti draudžiama: krištolą, keramiką, įvairias elektros lemputes, veidrodžius, akinių stiklus, armuotus, automobilių stiklus.

Popierius
Į šiuos konteinerius galima mesti: laikraščius, žurnalus (gali būti su sąvaržėlėmis arba be jų), įvairių rūšių kartoną bei jo pakuotes, popierines pakuotes bei kitus popieriaus spaudinius. Mesti draudžiama: popierines nosinaites, servetėles, kalkinį, parafinuotą, vaškuotą popierių, riebalais suteptą popierių ar popierines pakuotes.

Plastikas
Į plastikui skirtus konteinerius galima mesti: plastikinius butelius, plastikines plėveles, plastikinius maišelius, skardinės bei dėžutės nuo maisto, plastikiniai žaislai, metaliniai dangteliai, aliuminio folija. Mesti negalima: riebalais užterštų plastikinių pakuočių, plastikinių medicinos priemonių, dantukų šepetėlių, skustuvų, plastikinių žaislų su elektroniniais įtaisais.

Belieka tik tikėtis, kad žmonės, tiksliai žinodami, kokias atliekas galima mesti ir kokių atliekų negalima mesti į šiuos konteinerius, atsakingiau žiūrės į šiukšlių rūšiavimo procesą.
Kaip matyti, į šiuos konteinerius negali būti metamos statybinės šiukšlės.
Augant remontuojamų bei naujai statomų pastatų skaičiui, vis labiau populiarėja statybinių šiukšlių išvežimas. Įmonė, teikianti statybinių šiukšlių išvežimo paslaugą Klaipėdoje.

Šiukšlių išvežimas ypač turėtų dominti tuos žmones, kurie planuoja didelio masto statybas. Štai, pavyzdžiui, jei nuspręsite suremontuoti tik keletą kambarių savo namuose, natūralu, kad susidaręs statybinių atliekų kiekis nebus didelis ir šiukšlių išvežimas nebus reikalingas, tuo tarpu, jei planuojat naujo namo statybą, įvairių statybinių atliekų bus tikrai nemažai, tad ši paslauga puikiai pasitarnaus.

Reikia pabrėžti, kad daiktų, kurių negalima mesti į stiklui, popieriui bei plastikui skirtus konteinerius, sąrašas yra dar ilgesnis. Į šiuos konteinerius draudžiama mesti ne tik statybines šiukšles, bet ir naudotus tepalus, senus vaistus, cheminėmis medžiagomis užterštas pakuotes, baterijas, akumuliatorius, gyvsidabriu užterštas atliekas.

Na, o pabaigai keletas paprastų patarimų, kaip galima sumažint buitinių atliekų kiekį: nepirkite plastikinių pirkinių maišelių – įsigykite medžiaginį maišelį pirkiniams; nepirkite gėrimų, esančių plastikiniuose buteliuose – pirkite, tuos kurie yra išpilstyti į stiklinius butelius.