Gydytojai kartais geba kelti pagarbią baimę. Tačiau daugeliu atvejų tokie jausmai kamuoja nepagrįstai. Pavyzdžiui, laiku neaplankyta ginekologijos klinika gali būti itin liūdnos patirties priežastimi. Todėl periodiškos profilaktinės konsultacijos rekomenduojamos visoms moterims. Vis dėlto esama atvejų, kai kreiptis į gydytoją privaloma nedelsiant. Tačiau klinikos paieška geriausia pasirūpinti iš anksto.

Atsarga gėdos nedaro

Apsilankymas pas ginekologą daugeliui moterų atrodo kaip užtikrinta nemalonių potyrių ir jausmų priežastis. Galima manyti, kad tokie įspūdžiai išliko nuo gūdžių sovietinių laikų. Šiuolaikinė valstybinė ar privati ginekologijos klinika pasižymi švara, jaukumu ir ramybe. Deja, moterims ne visuomet lengva suprasti, kad nuostatų pakeitimas gali turėti įtakos ne vien jų, bet ir būsimųjų mažylių, partnerių asmeniniams gyvenimams.

Tam, kad būtų apsaugota sveikata, neretai užtenka pas ginekologą apsilankyti vos kartą per metus. Daugiau dėmesio vizitams reikėtų skirti nebent tuomet, jei esama tikimybės paveldėti ligą ar pastebima nemalonių simptomų. Vis dėlto patikima ginekologijos klinika vilniuje ar kitame mieste turėtų būti aplankyta nedelsiant, jei:

Atsirado neįprastų išskyrų. Pakitusi spalva, konsistencija ir netgi kvapas gali sufleruoti apie lytinių organų uždegimus.
Vargina niežulys, perštėjimas, deginimo pojūtis. Daugiau nei kelias dienas trunkantys, savaime ar pašalinus galimus dirgiklius nepraeinantys simptomai turi būti atidžiai įvertinti specialisto.
Kamuoja skausmas. Skausmas menstruacijų metu, maudimas ciklo viduryje yra normalūs reiškiniai. Tačiau jei skausmą sunku tverti, jis trunka ilgai, verta kuo skubiau atlikti tyrimus.
Nerimą kelia menstruacijų ciklo sutrikimai. Kartais priežasties nustatymui turi būti aplankyta ginekologijos akuserijos klinika. Taip nutinka dėl nėštumo. Tačiau esama ir kitų, sveikatai pavojingų sutrikimo priežasčių, todėl delsti neverta.
Atsirado pastebimi lytinių organų pokyčiai. Skubėti reikėtų pastebėjus žaizdeles, gumbelius, opeles, pūsleles ar lytinių organų, jų dalių patinimą.
Išvardyti simptomai gali byloti apie išties rimtą pavojų. Todėl posakis, kad atsarga gėdos nedaro, šiuo atveju itin tinka. Pasirinkta patikima ginekologijos klinika, kurioje dirba kompetentingi specialistai, gali tapti tikra gyvybės sergėtoja.

Geriausios klinikos paieškos ypatumai

Tam, kad apsilankymas pas moterų gydytoją būtų malonus, turi būti sudarytos tam tikros sąlygos. Jomis iš dalies galima pasirūpinti ir pačioms. Pavyzdžiui, klinikos aplinka, asmeninės specialisto savybės gali priklausyti nuo moterų pageidavimo. Todėl mėgstamos, maloniai lankomos klinikos paieškai verta skirti pakankamai dėmesio ir laiko.

Paiešką galima pradėti nuo vietos kriterijaus. Vienoms smagiau lankytis netoli namų ar darbo vietos esančioje gydymo įstaigoje. Kitoms pasitikėjimą kelia tik žinoma, populiari ginekologijos klinika vilniuje ar Kaune. Trečios mėgsta išskirtinį konfidencialumą, todėl kreipiasi į rečiau lankomuose mikrorajonuose esančius gydytojus.

Intymios sveikatos priežiūros įstaigą galima rinktis ir pagal pacienčių vertinimą. Kartais netgi susidarius išankstinį neigiamą įspūdį apie ginekologijos klinika atsiliepimai gali pakeisti nuomonę. Naudinga pasidomėti pacienčių komentarais internete – diskusijų forumuose ar net socialiniuose tinkluose. Taip pat vertingi būna pokalbiai su draugėmis, šeimos narėmis. Jos gali rekomenduoti specialistą, kurio kompetencija jau įsitikino pačios.

Nereikėtų pamiršti ir kainos kriterijaus. Jis itin svarbus, jei planuojama lankytis privačioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Derėtų pasidomėti pagrindinių tyrimų, konsultacijos įkainiais. Ginekologijos klinika kainos atžvilgiu gali išsiskirti iš kitų, nes taiko lanksčią kainodarą arba siūlo išskirtines paslaugas. Taip pat kainą gali lemti ir klinikoje dirbančių specialistų patirtis, profesionalumas, populiarumas.

Tokie kriterijai gali būti gana objektyvūs. Tačiau patikimiausias būdas nustatyti, ar ginekologijos klinika verta registracijos yra apsilankymas. Juk kiekvienos moters poreikiai ir lūkesčiai yra individualūs. Pasitikėjimą keliantys gydytojai ir maloni aplinka – tai sąlygos sklandžiai, streso nekeliančiai intymios sveikatos priežiūrai.